Hoppa till sidans innehåll

Program och startlistor för SM i Lundsbrunn

03 AUG 2004 20:15
SM i Lundsbrunn avgörs under veckoslutet.
  • Skapad: 03 AUG 2004 20:15

Fredag 6 augusti 2004

Kl. 17.00 Invigning i Brunnskyrkan

Kl. 18.30  D 15-16    5 km 
50. Lina Nilsson,  Venjans AIK
51. Linnéa Nilsson,   Mälarhöjdens IK
52. Maria Eriksson  Nusnäs IF
53. Emelie Hortlund  Nusnäs IF
54. Emelie Gustafsson Nusnäs IF
55. Elin Angestav  Enhörna IF

Kl. 18.30  D 17-20  5 km
40.Emma Nilsson  Venjans AIK
41.Alexandra Boberg Råby-Rekarne FIF
42.Mari Olsson  Älvdalens IK
44.Madeleine Lindgren GK Steget
45.Maria Bengtsson  GK Steget  
46.Jessica Grundström Älvdalens IK
47.Karin Stillesjö  Enhörna IF

KL. 18.30  D 21-  5 km
1.Monica Svensson Växjö AIS
2.Måd Thorsell  Växjö AIS
3.Maria Nilsson  Venjans AIK
4.Ing-Marie Mattsson Venjans AIK
5.Siw Ibanez  Råby-Rekarne FIF
6.Kerstin B Malm  Mälarhöjdens IK
7.Ellinor Hogrell  Enhörna IF
8.Ann-Christine Bengtsson GK Steget
9.Ileana Salvador  GK Steget
10.Barbro Carlberg-Lindgren GK Steget
11.Maria Gustafsson GK Steget
12.Maj Junker  VK Lundsbrunn
13.Ann-Britt Gustafsson VK Lundsbrunn
14.Ingela Sandgren  VK Lundsbrunn

Kl. 19.15  H 15-16  5 km
60.Remo Ibanez  Råby-Rekarne FIF
61.Jack Johansson  IFK Österbymo
62.Anders Lindahl  VK Lundsbrunn
63.Perseus Ibanez  Råby-Rekarne FIF

Kl. 19.15  H 17-20  5 km
64.Ato Ibanez  Råby-Rekarne FIF
65.Viktor Johansson  IFK Österbymo
66.Daniel Hermansson GK Steget
67.Richard Hermansson GK Steget
69.Alexander Johansson IFK Österbymo

Kl. 19.45  H 21 -  10 km
15.Leif Kjellgren  Äppelbo AIK
16.Fredrik Svensson  Växjö AIS
17.Christer Svensson Växjö AIS
18.Ulf-Peter Sjöholm Växjö AIS
19.Jörgen Karlsson  Växjö AIS
20.Birger Fält  Mälarhöjdens IK
21.Henrik Kjellgren  Mälarhöjdens IK
22.Roland Nilsson  Mälarhöjdens IK
23.Stefan Johansson  Krogsereds IK
24.Anders Wahlström IFK Västerås
25.Mikael Sandaeus  IFK Västerås
26.Lars-Gunnar Simu IFK Västerås
27.Bengt Bengtsson  GK Steget
28.Andreas Gustafsson GK Steget
29.Jerker Samuelsson GK Steget
30.Erik Bengtsson  GK Steget
31.Michael Bengtsson GK Steget
32.Thomas Glans  GK Steget
33.Bo Gustafsson  GK Steget
34.Ove Sand  VK Lundsbrunn
35.Lennart Gustavsson VK Lundsbrunn
36.Lennart Andersson VK Lundsbrunn
37.Peter Ferrari  GK Steget
38.Oriano Chelini  GK Steget

Lördag 7 augusti 2004

Kl. 10.00 Gångiaden  D 10-12  2 km 
39.Kadisha Mirzauy Västsvenska
48.Amanda Sjöberg Västsvenska
49.Matilda Jansson Västsvenska
56.Babis Maruvge Västsvenska
57.Mirande Mikkelsen Västsvenska
58.Sigrid Ingelhag Västsvenska
59.Terezia Antonsson Västsvenska
68.Viktoria Kuti Västsvenska
73.Gabriella Nygårdh Västsvenska
80.Felicia Hogrell  Södermanland
81.Therese Angestav  Södermanland
82.Nashieli Ibanez  Södermanland
83.Helena Sandmer  Västergötland
84.Karin Larsson  Östergötland

Kl. 10.30 Gångiaden  H 10-12  2 km
78.Anton Eriksson Västsvenska
79.Oliver Heilmann Västsvenska
85.Robert Johansson Västsvenska
86.Esteban Flores Västsvenska
87.Nicklas Nygårdh Västsvenska
88.Antonio Chidiac Västsvenska
89.Oliver Chidiac Västsvenska
90.Martin Andersson  Dalarna
91.Martin Olsson  Dalarna
92.Dennis Thomsson  Dalarna
93.Anders Hansson  Västergötland
94.Fredrik Sandmer  Västergötland
95.Peter Andersson  Västergötland
96.Michael Andersson Västergötland
97.Simon Allansson  Östergötland
98.Kalle Johansson  Östergötland
99.Gabriel Antonsson Västsvenska
100.Oskar Sjöbeck Västsvenska
  

Kl. 11.00  D 13-14  3 km
75.Ida Nilsson  Mälarhöjdens IK
76.Sara Eriksson  Nusnäs IF
77.Gerda Ingelhag  GK Steget
 
Kl. 11.00  H 13-14  3 km
70.Markus Olsson  Älvdalens IF
71.Oscar Olsson  Älvdalens IF
72.Ernst Kallin  GK Steget
73.Perseus Ibanez  Råby-Rekarne FIF
 
Kl. 11.30  H 15-16  3 km
60.Remo Ibanez  Råby Rekarne FIF
61.Jack Johansson  IFK Österbymo
62.Anders Lindahl  VK Lundsbrunn

Kl. 11.30  D 15-16  3 km
50.Lina Nilsson  Venjans AIK
51.Linnéa Nilsson  Mälarhöjdens IK
52.Maria Eriksson  Nusnäs IF
53.Emelie Hortlund  Nusnäs IF
54.Emelie Gustavsson Nusnäs IF
55.Elin Angestav  Enhörna IF

Söndag 8 augusti 2004

Kl. 10.00  D 21-  10 km
1.Monica Svensson Växjö AIS
3.Maria Nilsson  Venjans AIK
5.Siw Ibanez  Råby-Rekarne FIF
6.Kerstin B Malm  Mälarhöjdens IK
7.Ellinor Hogrell  Enhörna IF
8.Ann-Christine Bengtsson GK Steget
10.Barbro Carlberg-Lindgren GK Steget
11.Maria Gustafsson GK Steget
12.Maj Junker  VK Lundsbrunn

Kl. 10.00  D 17-20  10 km
40.Emma Nilsson  Venjans AIK
41.Alexandra Boberg Råby-Rekarne FIF
42.Mari Olsson  Älvdalens IF
43.Maria Eriksson  Nusnäs IF
44.Madeleine Lindgren GK Steget
45.Maria Bengtsson  GK Steget
 

Kl. 11.00  H 21-  20 km
16.Fredrik Svensson  Växjö AIS
17.Christer Svensson Växjö AIS
18.Ulf-Peter Sjöholm Växjö AIS
20.Birger Fält  Mälarhöjdens IK
21.Henrik Kjellgren  Mälarhöjdens IK
24.Anders Wahlström IFK Västerås
25.Mikael Sandaeus  IFK Västerås
26.Lars-Gunnar Simu IFK Västerås
27.Bengt Bengtsson  GK Steget
28.Andreas Gustafsson GK Steget
34.Ove Sand  VK Lundsbrunn
35.Lennart Gustavsson VK Lundsbrunn
36.Lennart Andersson VK Lundsbrunn
38.Oriano Chelini  GK Steget

Kl. 11.00  H 17-20  10 km
64.Ato Ibanez  Råby Rekarne FIF
65.Viktor Johansson  IFK Österbymo
66.Daniel Hermansson GK Steget
67.Richard Hermansson GK Steget 

 

Invigning av SM i Gång den 6 augusti 2004 kl. 17.00.
Brunnskyrkan, Lundsbrunn

Välkomsthälsning av Vandrarklubbens Ordförande Ulla Dirfeldt.
Bo Gustafsson berättar om OS, VM och EM.
Förbundsordförande Elisabeth Wahlström inviger SM 2004.

Tävlingsjury
Ordförande i förbundets tävlingsutskott Jan Olsson
Elisabeth Olsson, Älvdalens IF
Alan Scott, VK Lundsbrunn
I händelse av oklarhet i domslut skall en representant från domarna närvara.

Förbundsrepresentant
Elisabeth Wahlström, Förbundsordförande

Överledare
Jan Olsson, SGVF

Tävlingsledare
Ulf Evertsson, VK Lundsbrunn
Alan Scott, VK Lundsbrunn

Teknisk kontrollant
Birger Fält, SGVF

Speaker
Lennart Aronsson, Uddevalla

Domare
Börje Hansson, Risto Leppäaho, Tommy Dahllöf, Marianne Dahllöf,
Tommy Gustafsson, Rauno Kakko, Arne Olsson, Lars-Gunnar Thorbjörnsson,
Reidun Guttulsröd, Norge och Sören Erik M Svendsen, Danmark

Övriga funktionärer såsom tidtagare, varvräknare, vägvakter, vätskekontroller och
serveringspersonal kommer från Vandrarklubben Lundsbrunn.

Skribent: Birger Fält

Förbundsmöte knapp (1).png

 

Postadress:
Svenska Gång & Vandrarförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 28 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0317266113
E-post: This is a mailto link

Se all info

tillsammans för fler i rörelse.png

Gångpolare 600x300 annons.gif

Stada-Sverige-logo.png

Luften_ar_fri-logo-RGB.jpg

vision & motion.jpg

Annonsera Här.png