Hoppa till sidans innehåll

Inför SM 30-31 juli i Stockholm

22 JUL 2005 20:45
Definitiva starttider och deltagarlistor m m presenteras här.
  • Skapad: 22 JUL 2005 20:45

Välkomna till SM i Stockholm 30-31 juli.

Tävlingsplats:
Kristinebergs IP (Kungsholmen)

Bil:
Ta av mot Hornsberg från Essingeleden


Tunnelbana:
Grön linje mot Hässelby, kliv av vid Kristineberg, gå rakt fram ca 300 m.

Nummerlappar utlämnas klubb och distriktvis (Gångiaden) fr 9.00 den 30 juli i sekretariatet.

Kort tekniskt möte kl 9.30 den 30 juli bakom huvudläktaren. 1 person från
varje deltagande förening. Kort info om tävlingarna och val av
klubbrepresentant i tävlingsjuryn.

Invigning kl 10.00  
Samling vid 100 m-starten kl 9.50 för inmarsch. Medtag gärna klubbfana.

Kamratmåltiden äger rum kl 18.00 på Stadshagens Värdshus, ca 1 km från
Idrottsplatsen. Biljetter delas ut tillsammans med nummerlappar. Meddela om
vegetarisk mat önskas (det blir kött) eller ev matallergier snarast.

Program för Gång-SM 2005

Tävlingsplats:    Kristinebergs IP, Stockholm 

Lördag 30 juli

10.00          Invigning   

10.30          H 21           10 000 m  lag

                    H 17-20      10 000 m

11.45         D 21            5000 m   

                    D 17-20     5000 m   

12.30         H 15-16      3000 m   

                    H 13-14      3000 m   

                    D 15-16     3000 m

                D 13-14     3000 m

13.00         H 10-12      2000 m    Gångiadens riksfinal

13.20         D 10-12      2000 m    Gångiadens riksfinal

18.00        Kamratmåltid (prisutdelningar) 

 

Söndag 31 juli

10.00           H 21           20 km       lag            

12.30           D 21           10 000 m 

                     D 17-20      10 000 m              

13.45           H 17-20      5000 m 

                     H 15-16      5000 m   

                     D 15-16      5000 m   

14.30 ca      Prisutdelningar

 

Namn Födelseår Klubb/Distrikt Klass Distans
Malin Andersson 1995 Dalarna D10-12 2000 m
Victoria Hogrell 1995 Södermanland D10-12 2000 m
Felicia Hogrell 1994 Södermanland D10-12 2000 m
Therese Angestav 1995 Södermanland D10-12 2000 m
Nellie Ibanez 1994 Södermanland D10-12 2000 m
Terezia Antonsson 1994 Västsvenska D10-12 2000 m
Emma Engqvist 1995 Västsvenska D10-12 2000 m
Dalal Gori 1995 Västsvenska D10-12 2000 m
Jennifer Ibrahim 1995 Västsvenska D10-12 2000 m
Hibak Jamal 1994 Västsvenska D10-12 2000 m
Veronica Karlsson 1995 Västsvenska D10-12 2000 m
Hanna Nordström 1995 Västsvenska D10-12 2000 m
Sigrid Ingelhag 1992 GK Steget D13-14 3000 m
Gerda Ingelhag 1990 GK Steget D15-16 5000 m
Sara Eriksson 1990 Nusnäs IF D15-16 5000 m
Gerda Ingelhag 1990 GK Steget D15-16 3000 m
Linnéa Nilsson 1989 Mälarhöjdens IK D15-16 3000 m
Sara Eriksson 1990 Nusnäs IF D15-16 3000 m
Jessica Kreuzer-Boberg 1990 Råby-Rekarne FIF D15-16 3000 m
Karin Stillesjö 1985 Enhörna IF D17-20 5000 m
Elin Angestav 1988 Enhörna IF D17-20 5000 m
Maria Bengtsson 1986 GK Steget D17-20 5000 m
Madeleine Lindgren 1987 GK Steget D17-20 5000 m
Maria Eriksson 1988 Nusnäs IF D17-20 5000 m
Alexandra Kreuzer-Boberg 1986 Råby-Rekarne FIF D17-20 5000 m
Emma Nilsson 1986 Venjans AIK D17-20 5000 m
Mari Olsson 1986 Älvdalens IF Gång D17-20 5000 m
Karin Stillesjö 1985 Enhörna IF D17-20 10000 m
Elin Angestav 1988 Enhörna IF D17-20 10000 m
Maria Bengtsson 1986 GK Steget D17-20 10000 m
Madeleine Lindgren 1987 GK Steget D17-20 10000 m
Maria Eriksson 1988 Nusnäs IF D17-20 10000 m
Alexandra Kreuzer-Boberg 1986 Råby-Rekarne FIF D17-20 10000 m
Emma Nilsson 1986 Venjans AIK D17-20 10000 m
Mari Olsson 1986 Älvdalens IF Gång D17-20 10000 m
Barbro Carlberg-Lindgren 1955 GK Steget D21 5000 m
Susanne Johansson 1968 IFK Sala D21 5000 m
Kerstin B Malm 1952 Mälarhöjdens IK D21 5000 m
Siw Ibanez 1957 Råby-Rekarne FIF D21 5000 m
Karin Dahl 1966 Sundbybergs IK D21 5000 m
Ing-Marie Mattsson 1966 Venjans AIK D21 5000 m
Monica Svensson 1978 Växjö AIS D21 5000 m
Barbro Carlberg-Lindgren 1955 GK Steget D21 10000 m
Susanne Johansson 1968 IFK Sala D21 10000 m
Kerstin B Malm 1952 Mälarhöjdens IK D21 10000 m
Siw Ibanez 1957 Råby-Rekarne FIF D21 10000 m
Monica Svensson 1978 Växjö AIS D21 10000 m
Anton Niklasson 1994 Västmanland H10-12 2000 m
Jameli Ahmed 1995 Västsvenska H10-12 2000 m
Turgay Akin 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Gabriel Antonsson 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Eric Engqvist 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Ahmed Jamal 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Philip Jansson 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Issa Khan 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Mohammed Khan 1994 Västsvenska H10-12 2000 m
Ara Margosyan 1995 Västsvenska H10-12 2000 m
Masis Margosyan 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Shenkar Raza 1993 Västsvenska H10-12 2000 m
Devid Saleem 1995 Västsvenska H10-12 2000 m
Abdi Ahmed 1992 GK Steget H13-14 3000 m
Farden Gualara 1992 GK Steget H13-14 3000 m
Farhad Goulara 1992 GK Steget H13-14 3000 m
Afshar Omidi 1991 GK Steget H13-14 3000 m
Martin Andersson 1992 IF Nornan H13-14 3000 m
Anders Hansson 1992 SK Svängen H13-14 3000 m
Oscar Olsson 1991 Älvdalens IF Gång H13-14 3000 m
Jonas Lindgren 1989 GK Steget H15-16 5000 m
Perseus Ibanez 1990 Råby-Rekarne FIF H15-16 5000 m
Anders Hansson 1992 SK Svängen H15-16 5000 m
Oscar Olsson 1991 Älvdalens IF Gång H15-16 5000 m
Jonas Lindgren 1989 GK Steget H15-16 3000 m
Perseus Ibanez 1990 Råby-Rekarne FIF H15-16 3000 m
Daniel Hermansson 1987 GK Steget H17-20 5000 m
Remo Ibanez 1988 Råby-Rekarne FIF H17-20 5000 m
Daniel Hermansson 1987 GK Steget H17-20 10000 m
Richard Hermansson 1985 GK Steget H17-20 10000 m
Remo Ibanez 1988 Råby-Rekarne FIF H17-20 10000 m
Ato Ibanez 1985 Råby-Rekarne FIF H17-20 10000 m
Bengt Bengtsson 1961 GK Steget H21 10000 m
Erik Bengtsson 1970 GK Steget H21 10000 m
Peter Ferrari 1965 GK Steget H21 10000 m
Christer Forsström 1951 GK Steget H21 10000 m
Tomas Glans 1951 GK Steget H21 10000 m
Bo Gustafsson 1954 GK Steget H21 10000 m
Jerker Samuelsson 1972 GK Steget H21 10000 m
Jan-Erik Andersson 1954 IF Nornan H21 10000 m
Lars-Gunnar Simu 1955 IFK Västerås H21 10000 m
Mikael Sandaeus 1962 IFK Västerås H21 10000 m
Anders Wahlström 1966 IFK Västerås H21 10000 m
Viktor Johansson 1984 IFK Österbymo H21 10000 m
Birger Fält 1968 Mälarhöjdens IK H21 10000 m
Roland Nilsson 1948 Mälarhöjdens IK H21 10000 m
Fredrik Svensson 1973 Växjö AIS H21 10000 m
Christer Svensson 1969 Växjö AIS H21 10000 m
Ulf-Peter Sjöholm 1965 Växjö AIS H21 10000 m
Leif Kjellgren 1946 Äppelbo AIK H21 10000 m
Piergiorgio Andreotti UT 1941 Italien H21 10000 m 
Bengt Bengtsson 1961 GK Steget H21 20 km
Peter Ferrari 1965 GK Steget H21 20 km
Tomas Glans 1951 GK Steget H21 20 km
Bo Gustafsson 1954 GK Steget H21 20 km
Anders Wahlström 1966 IFK Västerås H21 20 km
Ato Ibanez 1985 Råby-Rekarne FIF H21 20 km
Fredrik Svensson 1973 Växjö AIS H21 20 km
Christer Svensson 1969 Växjö AIS H21 20 km
Ulf-Peter Sjöholm 1965 Växjö AIS H21 20 km
Piergiorgio Andreotti UT 1941 Italien H21 20 km
Skribent: Birger Fält

Förbundsmöte knapp (1).png

 

Postadress:
Svenska Gång & Vandrarförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 28 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0317266113
E-post: This is a mailto link

Se all info

tillsammans för fler i rörelse.png

Stada-Sverige-logo.png

 

Luften_ar_fri-logo-RGB.jpg

vision & motion.jpg

Annonsera Här.png