Hoppa till sidans innehåll

Italienska mästerskap på bana

27 JUN 2005 22:48
Italienska mästerskapen på bana avgjordes i Bressanone 25-26 juni.

  • Skapad: 27 JUN 2005 22:48

25/6 Damer 5000 m:

1 16 56 DI VINCENZO Sibilla 1983   RM131 FONDIARIA - SAI ATLETICA 22:17.60  
      Campionessa Italiana              
2 7 42 PELLINO Cristiana 1970   RI224 C.S. FORESTALE 22:40.58  
3 9 55 MONGELLI Lidia 1980   MT087 EUROATLETICA 96 23:23.66  
4 4 46 FIDANZA Annarita 1977   BO008 C.U.S. BOLOGNA 23:36.49  
5 8 57 BALLONI Francesca 1981   FI013 ATL. SESTESE FEMMINILE 23:58.81  
6 11 51 BETTA Tatiana 1969   CT361 A.S.D. SCUOLA DI ATL. LEGG. CT 24:02.15  
7 12 63 BOTTERO Giuseppina 1981   CA001 C.U.S. CAGLIARI 24:05.22  
8 13 60 GARDINI Monica 1973   MI218 N.ATL. FANFULLA LODIGIANA COOP 24:19.56  
9 3 47 MARINELLI Maria Teresa 1985   BA518 ATL. GIOVANILE SAMMICHELE 24:44.07  
10 2 49 MARCHIORO Silene 1965   PR068 C.U.S. PARMA 24:59.02  
11 5 45 FACCHINELLI Patrizia 1984   TN104 GS VALSUGANA TRENTINO 25:29.70  
12 6 50 RAIA Elisa 1978   TS010 C.U.S. TRIESTE 25:53.94  
  10 59 CATALDO Piera 1983   PA335 A.S.D. POL. EUROPA CAPACI DQ  
  14 54 CIOCCARI Emanuela 1984   RM131 FONDIARIA - SAI ATLETICA DQ  
  1 53 GAROFALO Valentina 1984   RM052 C.S. ESERCITO DNF  
            AGG. HINNA        
  15 44 MEGLI Milena 1966   FI001 ASSI BANCA TOSCANA FIRENZE DNF

 

26/6   Herrar 10000 m:

1 11 67 LANG Enrico 1972   RI224 C.S. FORESTALE 41:42.49  
      Campione Italiano              
2 12 66 MANFREDINI Andrea 1978   RM056 G.A. FIAMME GIALLE 41:50.69  
3 15 78 TROMBETTI Gian Luca 1977   CT075 SPORT CLUB CATANIA A.S.D. 42:04.68  
4 7 64 NKOULOUKIDI Jean Jacque 1982   RM056 G.A. FIAMME GIALLE 42:09.45  
5 14 63 MUCCI Vittorino 1974   FI002 ATL.ASICS FIRENZE MARATHON 42:55.55  
6 1 73 RAMPA Andrea 1984   CT073 A.S. DIL. LIBERTAS CATANIA 43:36.41  
7 8 71 CICCARESE Davide 1983   PV110 ATL. CENTO TORRI PAVIA 44:20.50  
8 3 69 NEVELLI Lorenzo 1985   VC004 ATLETICA VERCELLI 78 44:53.05  
9 6 74 SABINO Pasquale 1979   BO011 C.S. CARABINIERI SEZ. ATLETICA 45:42.13  
  10 76 TASCHINI Alyoshia 1973   BZ066 ATHLETIC CLUB 96 ALPIKOM DQ  
  5 62 PRIVITERA Dario 1979   RM053 C.S. AERONAUTICA MILITARE DNF  
  13 80 CORSARO Alfio Alfredo 1979   RM056 G.A. FIAMME GIALLE DNF  
  2 75 DE CEGLIA Domenico 1978   BO011 C.S. CARABINIERI SEZ. ATLETICA DNF  
  4 65 NICOLETTI Marco 1985   PD140 ASSINDUSTRIA SPORT PD DNF  
  9 70 ARAGONA Pasquale 1980   RM052 C.S. ESERCITO DNF
Skribent: Birger Fält

Förbundsmöte knapp (1).png

 

Postadress:
Svenska Gång & Vandrarförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 28 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0317266113
E-post: This is a mailto link

Se all info

tillsammans för fler i rörelse.png

Gångpolare 600x300 annons.gif

Stada-Sverige-logo.png

Luften_ar_fri-logo-RGB.jpg

vision & motion.jpg

Annonsera Här.png