Hoppa till sidans innehåll

Ukrainska mästerskap i gång

03 OKT 2005 18:10
Helgen 1-2 oktober höll Ukraina sina nationsmästerskap i Ivano-Frankivsk.

  • Skapad: 03 OKT 2005 18:10

Ukrainian race walking championship 2005

Cup "Vechirniy Ivano-Frankivsk"

01-02.10.05

Ivano-Frankivsk, Ukraine

 

 

02.10.2005

 

MEN WALK 50 km

 

  1 SHELEST Olexiy                 73  UKR       3:56.23

  2 BUDZA Serhiy                    84  UKR       3:59.31

  3 SHKARNULIS Donatas         77  LTU       4:06.24

  4 BURBAN Yuriy                    80  UKR      4:12.45

  5 ANDRUSHEVSKIY Alyexandr 78  BLR       4:14.03

  6 ROMANENKO Olexandr        81  UKR       4:28.08

  7 TURKALEVYCH Roman         84  UKR       4:28.19

  8 SHKARNULIS Darius            77  LTU       4:31.59

  9 LUK’YANCHUK Olexandr      84  UKR       4:33.27

 10 VENHLOVSKY Olexandr       85  UKR       4:36.24

 11 HAL Olexandr                    81  UKR       4:41.15

 12 HAVRYLYUK Roman            82  UKR       4:42.37

 13 BOYARCHYENKO Vitaliy      86  BLR       5:03.20

    KORCHYEVSKIY Ivan            85  BLR           DNF

    SHUSHKYEVICHUS Tadas      85  LTU           DNF

 

 

01.10.2005

  

MEN WALK 20 km

 

  1 KOVENKO Andriy            73  UKR       1:22.26

  2 KAZANIN Olexiy             82  UKR       1:24.00

  3 KUZMIN Alyexandr          81  BLR       1:25.20

  4 VALCHENKO Artem         84  UKR       1:37.00

  5 HODAKOV Ivan              83  UKR       1:37.05

  6 HAL Olexandr                 81  UKR       1:37.45

    VENHLOVSKY Olexandr     85  UKR           DNF

    TATARCHUK Yuriy            83  MDA           DNF

    CHHAN Serhiy                 87  UKR           DNS

    MOTSPAN Yefim              72  MDA           DNS

 

 

01.10.2005

  

MEN JUNIORS WALK 10 km

 

  1 TIVONCHUK Vadim           86  BLR        :42.50

  2 DMYTRENKO Ruslan          86  UKR        :43.46

  3 CHHAN Serhiy                  87  UKR        :44.01

  4 BOYARCHYENKO Vitaliy    86  BLR        :44.08

  5 ALMASHIY Ivan                87  UKR        :44.17

  6 SVIDNYTSKY Vladyslav      87  UKR        :44.52

  7 SIKORA Rafal                   87  POL        :44.54

  8 DOVHUN Fedir                  86  UKR        :45.18

  9 ZHOVTANETSKY Andriy      87  UKR        :45.28

 10 HUBKO Serhiy                  86  UKR        :45.42

 11 SKOROBAHATKO Andriy    87  UKR        :46.20

 12 CHUKAVIN Vladimir          87  UKR        :46.46

 13 LOSYEV Ivan                   86  UKR        :47.05

 14 ANDRYUSHCHENKO Maxym87  UKR        :47.06

 15 HRYSHCHUK Andriy          86  UKR        :47.32

 16 MASANOVSKY Ivan           86  UKR        :47.79

 17 RUSSU Oleh                    87  UKR        :49.15

 18 BABULA Grzegorz             87  POL        :49.43

 19 KEDYK Viktor                  87  UKR        :53.36

    KURCHENKO Dmytro         86  UKR           DNS

 

 

01.10.2005

  

MEN YOUTH WALK 10 km

 

  1 BORODINOV Yaroslav        88  UKR        :43.38

  2 CHUHLIKOV Alyexandr       90  BLR        :43.59

  3 WOLSKI Dawid                 89  POL        :44.21

  4 HLADKOV Ihor                  89  BLR        :44.34

  5 FLYEYTA Alyexandr            88  BLR        :44.34

  6 LYAHOVYCH Alyexandr       89  BLR        :44.51

  7 DRYEN Andryey                 88  BLR        :45.17

  8 KRAWCZYK Pawel             89  POL        :45.19

  9 MANTUSH Alyexyey           89  BLR        :45.49

 10 ULASYEVICH Nikita          90  BLR        :46.10

 11 HRYSHCHUK Olexandr      88  UKR        :46.32

 12 YACHNIK Syerhyey           89  BLR        :46.42

 13 KOZLOVSKY Mateush       88  POL        :46.47

 14 NADKERNYCHNY Dmytro   88  UKR        :47.04

 15 PRON Pavlo                    89  UKR        :49.12

 16 SAHARUK Ihor                88  UKR        :49.24

 17 TYSHCHUK Stepan          88  UKR        :50.13

 18 VASKO Artem                 90  UKR        :51.24

 19 ZYNYCH Ivan                 89  UKR        :52.04

 20 PROTSENKO Roman        89  UKR        :53.00

 21 SLYUSARENKO Serhiy      88  UKR        :59.02

    KYRYLYUK Serhiy             91  UKR           DNF

 

01.10.2005  

WOMEN WALK 20 km

 

  1 ZOZULYA Vira                   70  UKR       1:32.26

  2 YEHOROVA Lyudmyla         74  UKR       1:34.17

  3 PROKOPUK Nadiya             81  UKR       1:35.14

  4 MIROSHNYCHENKO Olena   77  UKR       1:37.53

  5 KLYMASHEVSKA Nataliya    83  UKR       1:39.53

  6 MOSKVINA Nina                71  UKR       1:42.00

  7 EYDIKITE Nerinha             83  LTU       1:43.07

  8 PETROCHUK Lyudmyla       84  UKR       1:44.35

  9 VOROPAY Ruslana            84  UKR       1:45.40

 10 MAMCHUR Evelina            81  UKR       1:48.48

 

 

01.10.2005

  

WOMEN JUNIORS WALK 10 km

 

  1 DRABYENYA Anna              87  BLR        :47.02

  2 VAVILOVA Svitlana            88  UKR        :47.15

  3 ODNOROH Nataliya           87  UKR        :47.31

  4 MAKATROVA Anastasiya     86  BLR        :47.45

  5 CHUYEVA Olena                86  UKR        :47.51

  6 VERHOLA Ulyana               87  UKR        :48.06

  7 BUZIAK Paulina                 86  POL        :48.37

  8 SHEVCHUK Olena              86  UKR        :49.19

  9 KOVALCHUK Nina              87  UKR        :50.17

 10 KRYVONOS Nataliya         86  UKR        :51.33

 11 MYHALCHUK Tetyana        87  UKR        :52.49

 12 US Iryna                         86  UKR        :54.07

 13 OLIYNYK Olha                 89  UKR        :54.37

 14 BURDZYNSKA Olexandra   88  POL        :56.05

 15 SYCH Oxana                   87  UKR        :57.26

 16 PETROVA Yelyena            87  MDA       1:02.40

 

01.10.2005

  

WOMEN YOUTH WALK 5 km

 

  1 MAZURYONOK Olha          89  BLR        :23.09

  2 DAVYDENKO Yuliya          89  UKR        :23.44

  3 SVITKO Kateryna             91  UKR        :24.48

  4 SOBKO Olena                  91  UKR        :25.13

  5 KUHARSKA Nadiya           90  UKR        :25.18

  6 DMYTRUK Kateryna          91  UKR        :25.22

  7 MAXYM Tetyana               90  UKR        :25.23

  8 KALENSKA Olesya            89  UKR        :25.25

  9 ZAHARENKOVA Yuliya      89  UKR        :26.07

 10 BAKUN Natalya              89  BLR        :26.09

 11 BATIH Maryana              89  UKR        :26.17

 12 YAKOVCHUK Halyna       92  UKR        :26.20

 13 DAVYDENKO Tetyana      93  UKR        :26.43

 14 CHERNENKO Hanna        92  UKR        :26.59

 15 HRYNCHYSHYN Mariya    88  UKR        :27.10

 16 PONCHYK Svitlana         90  UKR        :27.15

 17 LITVINCHUK Tetyana      90  UKR        :27.31

 18 KARAS Iolanta               89  POL        :28.35

 19 MANKO Nataliya            89  UKR        :29.07

 20 DIDUH Maryana             90  UKR        :30.33

    SHYMANSKA Inna            89  UKR           DNF

    TELIHA Svitlana              88  UKR           DNS

 


Skribent: Birger Fält

Förbundsmöte knapp (1).png

 

Postadress:
Svenska Gång & Vandrarförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 28 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0317266113
E-post: This is a mailto link

Se all info

tillsammans för fler i rörelse.png

Stada-Sverige-logo.png

 

Luften_ar_fri-logo-RGB.jpg

vision & motion.jpg

Annonsera Här.png