Hoppa till sidans innehåll

Dags för Lång-SM/NM

07 OKT 2004 16:48
På lördag avgörs årets sista SM-tävlingar i Köpenhamn. 50 km herrar och 20 km damer gäller även som Nordiskt Mästerskap.
  • Uppdaterad: 29 DEC 2010 19:19

Mesterskabsstævne Valbyparken, 9. oktober 2004

 

10.00             50 km (M) Nordisk Mesterskab og nationale mesterskaber

 

188     Erling Andersen               61     Norge                               NM

189     Trond Nymark                 76     Norge                               NM

190     Bengt Bengtsson             59     GK Steget                         SM

194     Mikael Sandeus              62      IFK Västerås                     SM

195     Ulf-Peter Sjöholm           65      Växjö AIS                         SM

196     Christer Svensson           69      Växjö AIS                         SM

197     Fredrik Svensson            73      Växjö AIS                         SM

198     Anders Wahlström          66      IFK Västerås                     SM

199     Bruno Christensen          71      HGF, Herning                    DM

200     Peer Jensen                   57     Phønix/VI-39                    DM

201     Søren Svendsen             61      Phønix/VI-39                    DM

142     Jörgen Karlsson              66      Växjö AIS                         SM

  

10.30             15 km K 17-20 Svensk mesterskab

 

185     Maria Bengtsson             86     GK Steget                         SM

186     Madelein Lindgren          87     GK Steget                          SM

  

11.00             20 km (K) Nordisk Mesterskab og nationale mesterskaber 

 

202     Hanne Liland                          Norge                               NM

203     Kjersti Tysse Plätzer        72     Norge                               NM

204     Ann-Christine Bengtsson  83     GK Steget                         SM

205     Ellinor Hogrell                 68     Enhörna IF                        SM

206     Barbro Carlberg-Lindgren 55     GK Steget                         SM

207     Monica Svensson            78     Växjö AIS                          SM

187     Nilda Christensen            71     IF Sparta, DEN                   DM

129     Kathrin Schulze              81     1.LAC Dessau, GER             ---

 

11.00             20 km M 18-19 Norsk mesterskab

  

208     Bjørn Ove Ølness            85     Norge                               NM

 

11.00             20 km M 17-20 Svensk mesterskab

 

209     Ato Ibanez                     85     Råby-Rekarne FIF             SM

210     Remo Ibanez                 88     Råby-Rekarne FIF              SM

218     Daniel Hermansson         87     GK Steget                         SM

 

11.00             20 km M 16-19 Dansk mesterskab

 

24     Andreas Nielsen              88     GK Frem 2000, Odense      DM

 

Skribent: Birger Fält

 

 

 

Postadress:
Svenska Gång & Vandrarförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 28 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0317266110, 0317266113
E-post: This is a mailto link

Se all info