Hoppa till sidans innehåll

Startlista Inomhus-SM i Gång 2006

01 FEB 2006 22:49
Preliminär startlista och starttider för ISM 4 februari 2006 i Friidrottens Hus, Göteborg

  • Skapad: 01 FEB 2006 22:49

 

  Gång-SM inomhus 2006  
 
H 21, 5000 m
Start klockan 17.20  
1 Anders Wahlström Södra Öland
2 Fredrik Svensson Växjö AIS
3 Ulf-Peter Sjöholm Växjö AIS
6 Birger Fält Mälarhöjdens IK
7 Henrik Kjellgren Mälarhöjdens IK
9 Ato Ibañez Råby-Rekarne FIF
40 Bengt Bengtsson GK Steget
41 Erik Bengtsson GK Steget
42 Peter Ferrari GK Steget
43 Jerker Samuelsson GK Steget
44 Tomas Glans GK Steget
45 Bo Gustafsson GK Steget
46 Christer Forsström GK Steget
47 Pierre Ekvall GK Steget
86 Christer Svensson Växjö AIS
     
H 17-20, 5000 m
Start klockan 17.20  
48 Daniel Hermansson GK Steget
49 Jonas Lindgren GK Steget
     
H 15-16, 3000 m
Start klockan 18.00  
10 Perseus Ibañez Råby-Rekarne FIF
50 Afshar Omidi GK Steget
51 Jabbar Faraj GK Steget
     
H 13-14, 3000 m
Start klockan 18.00  
12 Anders Hansson SK Svängen
52 Fardeen Goulara GK Steget
53 Farhad Goulara GK Steget
54 Abdi Ahmed GK Steget
55 Masis Margosyan GK Steget
56 Shenkar Askari GK Steget
57 Turgay Akin GK Steget
58 Lamar Gheljai GK Steget
59 Ahmed Jamal GK Steget
60 Issa Khan GK Steget
     
D 21, 3000 m
Start klockan 16.45  
4 Monica Svensson Växjö AIS
13 Ellinor Hogrell SK Svängen
22 Susanne Johansson IFK Sala
8 Kerstin B Malm Mälarhöjdens IK
61 Barbro Carlberg Lindgren GK Steget
     
D 17-20, 3000 m
Start klockan 16.45  
23 Mari Olsson Älvdalens IF Gång
24 Emma Nilsson Venjans AIK
14 Elin Angestav SK Svängen
11 Alexandra K-Boberg Råby-Rekarne FIF
62 Madeleine Lindgren GK Steget
     
D 15-16, 3000 m
Start klockan 16.45  
63 Gerda Ingelhag GK Steget
64 Miranda Mikkelsen GK Steget
     
D 13-14, 3000 m
Start klockan 16.45  
15 Helena Sandmer SK Svängen
16 Therese Angestav SK Svängen
65 Sigrid Ingelhag GK Steget
     
Veteraner
H 70, 3000 m
Start klockan 19.00, stipulationstid 21.30
25 Lennart Gustavsson VK Lundsbrunn
29 Olle Nilsson Heleneholms IF
66 Calle Bengtsson GK Steget
     
H 65, 3000 m
Start klockan 19.00, stipulationstid 20.30
30 Ernst Larsson Sundbybergs IK
26 Lennart Andersson VK Lundsbrunn
     
H 60, 3000 m
Start klockan 19.00, stipulationstid 19.30
31 Leif Kjellgren Äppelbo AIK
32 Nils-Erik Olsson Eslövs AI
     
H 50, 3000 m
Start klockan 19.00, stipulationstid 17.45
27 Ove Sand VK Lundsbrunn
45 Bo Gustafsson GK Steget
46 Christer Forsström GK Steget
44 Tomas Glans GK Steget
35 Jan-Erik Andersson IF Nornan
     
H 45, 3000 m
Start klockan 18.30, stipulationstid 17.00
40 Bengt Bengtsson GK Steget
67 Bengt Grenfeldt GK Steget
     
H 40, 3000 m
Start klockan 18.30, stipulationstid 16.15
33 Mikael Sandaeus IFK Västerås
34 Conny Aronsson Uddevalla SK
1 Anders Wahlström Södra Öland
47 Pierre Ekvall GK Steget
42 Peter Ferrari GK Steget
     
H 35, 3000 m
Start klockan 18.30, stipulationstid 15.45
5 Thomaz Magnusson Växjö AIS
6 Birger Fält Mälarhöjdens IK
86 Christer Svensson Växjö AIS
     
D 50, 3000 m
Start klockan 19.00, stipulationstid 20.30
8 Kerstin B Malm Mälarhöjdens IK
28 Mai Junker VK Lundsbrunn
61 Barbro Carlberg Lindgren GK Steget
     
D 45, 3000 m
Start klockan 18.30, stipulationstid 19.30
68 Karin Ingelhag GK Steget
     
D 35, 3000 m
Start klockan 18.30, stipulationstid 18.00
17 Agneta Johansson SK Svängen
22 Susanne Johansson IFK Sala
     
Ungdomsklasser
H 11-12, 2000 m
Starttid klockan 16.00  
18 Fredrik Sandmer SK Svängen
69 Jameli Ahmed GK Steget
70 Ara Margosyan GK Steget
71 Mohammed Khan GK Steget
72 Thomas Zozo GK Steget
73 Stevo Nikolic GK Steget
     
H -10, 1000 m
Starttid klockan 16.25  
19 Felix Johansson SK Svängen
74 Mahmut Akin GK Steget
75 Abshir Jamal GK Steget
76 Shorsh Goulara GK Steget
77 Henrick Hermansson GK Steget
78 Nils Ingelhag GK Steget
     
D 11-12, 2000 m
Starttid klockan 16.00  
20 Felicia Hogrell SK Svängen
21 Victoria Hogrell SK Svängen
36 Malin Andersson IF Nornan
37 Hanna Lind IOGT-NTO Trelleborg
38 Josefin Andersson IOGT-NTO Trelleborg
39 Olivia Larsson IOGT-NTO Trelleborg
79 Dalal Gori GK Steget
80 Jennifer Ibrahim GK Steget
81 Veronica Karlsson GK Steget
82 Asya Akin GK Steget
     
D -10, 1000 m
Starttid klockan 16.25  
83 Noelle Gustafsson GK Steget
84 Lena Tomas GK Steget
85 Julia Ibrahim GK Steget

 

Skribent: Birger Fält

 

 

Postadress:
Svenska Gång & Vandrarförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 28 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0317266113
E-post: This is a mailto link

Se all info